KWP - Dzień Dziecka - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Dzień Dziecka - video

Data publikacji 04.06.2018

W niedzielę 3 czerwca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na rodzinny piknik wielu pracowników i funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji z dziećmi. Organizatorzy zadbali, by w ten wyjątkowy czas dzieci się nie nudziły.

Na dzieci, które tego dnia przyszły z rodzicami świętować swój dzień, czekała moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekały stanowiska prewencyjne, na których mogły sprawdzić swoją wiedzę, pokolorować obrazki, spróbować waty cukrowej i lodów. Dla każdego przewidziany był upominek.

Z bliska można było zobaczyć sprzęt i pojazdy, które na co dzień są wykorzystywane w pracy policjantów, strażaków i wojska. Można był wsiąść za kierownicę radiowozu, quada, motoru, wozu strażackiego czy nawet policyjnej armatki wodnej i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant i strażak. Chętni przymierzali również mundury i inne elementy wyposażenia. Na stoisku Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, miłośnicy militariów mogli wziąć do ręki pistolety, strzelby i posłuchać co na ich temat mają do powiedzenia instruktorzy.

Podczas Dnia Dziecka swoje umiejętności zaprezentowali funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej i Plutonu Przewodników psów służbowych z Odziału Prewencji Policji w Poznaniu. Pierwsi pokazali jak szybko i sprawnie zatrzymuje się groźnych przestępców. Natomiast przewodnicy zademonstrowali do czego są zdolni ich czworonożni przyjaciele i dlaczego lepiej od razu podporządkować się ich poleceniom. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w pełnym rynsztunku bojowym pokazali jak wygląda policyjna musztra. Na zakończenie pokazu wyjechał policyjny Tajfun z armatką i kurtynami wodnymi, wywołując ogromny entuzjazm wśród dzieci, które natychmiast skorzystały z możliwości ochłody.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie policjanci ochotnicy z Zarządu Terenowego Związku Zawodowego OPP, gospodarze tego terenu, którzy byli bardzo zaangażowani przy organizacji i pomocy podczas festynu.

Organizatorami tegorocznej imprezy dla najmłodszych byli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Komendant Miejski Policji w Poznaniu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Zarząd Wojewódzki NSZZ pracowników Policji, Region IPA Poznań – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.

Maciej Święcichowski

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji