Pleszew - Pościg za pijanym kierowcą - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Pleszew - Pościg za pijanym kierowcą

20-letni mieszkaniec gminy Pleszew odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i nie stosowanie się do zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd. Do zdarzenia doszło w nocy z 12/13 maja br. Policyjny pościg za pijanym kierowcą trwał kilkanaście minut.

W nocy z 12/13 maja br. dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który porusza się samochodem marki Peugeot. Przed godz. 2.00 na ul. Rynek w Pleszewie policjanci zauważyli opisany pojazd. Funkcjonariusze podali sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg, który był prowadzony ulicami miasta, a następnie przeniósł się na teren gminy Gołuchów i gminy Pleszew.

W m. Kuczków na ul. Południowej policjanci wystawili posterunek blokadowy. Wtedy kierowca wyszedł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

20-latek został doprowadzony do pleszewskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie stosowania się do zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Monika Kołaska/PG

Praca w Policji