Aktualności

Ostrów Wlkp. - Ostrowski policjant jednym z najlepszych w wyciskaniu sztangi

12 maja 2018 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy: Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Na pomoście stanęło łącznie 87 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m. in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Gdańska, Gdyni, Torunia, Krakowa, Wrocławia i Międzylesia.

W Pucharze Polski Służb Mundurowych rywalizowano w 7 kategoriach wagowych (do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg)

Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego st. sierż. Karol Jańczak startował dwie kategorie wagowe niżej niż zwykle tj. do 90 kg., co jest spowodowane zbijaniem wagi na Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi na które się przygotowuje.

Udało mu się ustanowić rekord życiowy przy tej wadze, wyciskając 172.5 kg. Dało to ostrowskiemu policjantowi 8 miejsce, najwyższe wśród funkcjonariuszy Policji w swojej kategorii wagowej.

St. sierż. Karol Jańczak pierwszy tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych zdobył już w 2011 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wyciskając 220 kg w swojej kategorii wagowej. Ostrowski policjant był także Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kat. powyżej 120 kg, który to tytuł zdobył na zawodach odbywających się w listopadzie 2015 roku w Warszawie, wyciskając 222,5 kg, co również było największym ciężarem na mistrzostwach. Karol Jańczak jest także drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym z 2015 roku.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

Praca w Policji