Piła - Brawo!!! Pilscy seniorzy nie dali się oszukać! - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Brawo!!! Pilscy seniorzy nie dali się oszukać!

Data publikacji 16.05.2018

Z ośmioma mieszkańcami Piły skontaktowali się oszuści, próbujący nabrać seniorów metodą „na wnuczka i na policjanta”. Jednak ostrożni i rozsądni seniorzy nie uwierzyli w przedstawione historie i nie pozwolili pozbawić się oszczędności. Brawo!!! Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i czujność.

14 maja br. do ośmiu seniorów, mieszkańców Piły, zadzwonili oszuści, którzy podając się za wnuczka, a następnie za policjanta, próbowali wyłudzić pieniądze. Fałszywi krewni i funkcjonariusze opowiadali historyjkę o wypadku drogowym, który rzekomo spowodowali krewni i prosili o gotówkę na pokrycie powstałych szkód. Na szczęście świadomi zagrożenia mieszkańcy Piły nie dali się oszukać, natychmiast rozłączając się.

Jak oświadczyli mieszkańcy Piły, w pewnym momencie rozmowy zorientowali się, że mają do czynienia prawdopodobnie z oszustami. Seniorzy poinformowali policjantów, że wcześniej już słyszeli o przypadkach oszustw. Część z nich słyszała w kościołach apele Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastiana Cichockiego, informujące aby być wyjątkowo ostrożnym, aby zachować czujność oraz rozwagę, gdyż oszuści nie mają litości i dzwonią do starszych osób.

Te przypadki, gdzie potencjalne ofiary nie dały się oszukać, to efekt m. in. działalności profilaktycznej pilskiej Policji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą z seniorami różnego rodzaju akcje, spotkania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz warsztaty profilaktyczne, które ku naszemu zadowoleniu przynoszą zamierzony cel. Ale to także szeroko prowadzona kampania informacyjna. Serdecznie dziękujemy lokalnym mediom za ogromne wsparcie i pomoc w prowadzeniu akcji profilaktycznych na szkodę osób starszych!

PRZYPOMINAMY:
Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! Z tą informacją, na wszelkie możliwe sposoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do starszych osób. - Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać! - apeluje mł. insp. Sebastian Cichocki – Komendant Powiatowy Policji w Pile.

Żaneta Kowalska/DPB

  • Kampania dla osób starszych
Praca w Policji