Ostrów Wlkp. - Policjanci zatrzymali amatora zabawek - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Policjanci zatrzymali amatora zabawek

Data publikacji 11.05.2018

10 maja policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu z artykułami dziecięcymi. 30-latek usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

W nocy z 9/10 maja, ostrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany sprawca poprzez wybicie szyby drzwi wejściowych wszedł do sklepu i ukradł artykuły dziecięce. Policjanci na miejscu ustalili też, że prawdopodobnie ten sam sprawca usiłował włamać się do zakładu fotograficznego. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Kryminalni, którzy otrzymali informację o zdarzeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po kilku minutach zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o te przestępstwa. Włamywaczem okazał się 30-latek. Sprawca został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna poprzedniej nocy usiłował włamać się do innego sklepu.

Łącznie straty jakich dokonał mężczyzna wstępnie oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawa 30-latka zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem sąd może orzec karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Małgorzata Łusiak/MŚ

Praca w Policji