Koło - Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Koło - Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 11.05.2018

Przebywający w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, rozpoznał poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego i wspólnie z kolegami pełniącymi służbę zatrzymał 37 - latka.

Do zdarzenia doszło 10 maja br. po południu. Tego dnia kolski kryminalny miał dzień wolny od służby. Korzystając z wolnego czasu w trakcie zakupów, zauważył znanego mu 37 – letniego mężczyznę, o którym wiedział, że wystawiono za nim list gończy. Mieszkaniec Babiaka od pewnego czasu unikał policjantów i ukrywał się. Spodziewał się, że bezpośrednie spotkanie ze stróżami prawa nie oznacza dla niego niczego dobrego, gdyż miał zasądzoną do odbycia karę 3-miesięcznego pozbawienia wolności. Nie przewidział jednak sytuacji, w której zainteresuje się nim policjant będący po służbie. Funkcjonariusz po rozpoznaniu poszukiwanego mężczyzny natychmiast powiadomił o tym dyżurnego, który na miejsce zdarzenia skierował patrol. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do kolskiej jednostki, skąd trafił do aresztu.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy policjant ten podjął interwencję w czasie wolnym od służby. Wcześniej wraz z innym funkcjonariuszem zatrzymał sprawców posiadających narkotyki, którzy niszczyli elewację Ośrodka Zdrowia na terenie gminy Osiek Mały.

Weronika Czyżewska/MŚ

 

Praca w Policji