Kalisz – Policjanci na Festiwalu Profesjonalistów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz – Policjanci na Festiwalu Profesjonalistów

Data publikacji 10.04.2018

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uczestniczyli w „Festiwalu Profesjonalistów”. Stoisko informacyjne przygotowane z myślą o kandydatach zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Impreza została objęta honorowym patronatem przez Jarosława Gowina Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Głównym celem „Festiwalu Profesjonalistów”, było pokazanie możliwości jakie stwarzają  kandydatom kaliskie szkoły, centra edukacyjne oraz firmy. Na stoiskach wystawowych można było zapoznać się z ogłoszeniami o pracę w przedsiębiorstwach, poszukujących specjalistów w różnych zawodach. Tego typu przedsięwzięcia dają kandydatom możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz zadania pytań dotyczących procedur rekrutacji w poszczególnych firmach.

Wśród tegorocznych wystawców, nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wszystkie osoby odwiedzające festiwal i zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogły dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na funkcjonariuszy, jak również na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do służby. Ulotki i plakat stworzone przez kaliską komendę na potrzeby kampanii promującej zawód policjanta na współczesnym rynku pracy, miały swoją premierę właśnie na „Festiwalu Profesjonalistów”. Broszury wyposażone zostały w specjalny kod, który po zeskanowaniu daje możliwość osobom zainteresowanym służbą w Policji, uzyskania szczegółowych informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej.

Po więcej informacji na temat naboru kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2018 roku  zapraszamy na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu: http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w

Anna Jaworska-Wojnicz/DPB

 

 

  • Stoisko policyjne
    Stoisko policyjne
  • Plakat zapraszający do służby
    Plakat zapraszający do służby
Praca w Policji