Ostrów Wlkp. - Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za łamanie prawa - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za łamanie prawa

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci ostrowskiej komendy. 59-latek doprowadził do zdarzenia na przejeździe kolejowym, mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Kierujący passatem wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu. Z kolei nietrzeźwy właściciel volkswagena wjechał na przejazd kolejowy w momencie opuszczania półzapór.

W miniony weekend policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. W sobotę, 10 marca po godzinie 14:00 funkcjonariusze otrzymali informację, że na terenie gminy Przygodzice doszło do zdarzenia drogowego, a kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego i ustalili, że kierujący VW Passatem wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Zatrzymany przez policjantów 22-leni kierowca passata miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia, po godzinie 18:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Ociąż. Doszło tam do zderzenia pociągu pasażerskiego z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym 59-letni mężczyzna przejeżdżając przez przejazd kolejowy najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 59-latka ponad promil alkoholu.

11 marca, w miejscowości Skalmierzyce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-latka. Kierujący VW Vento wjechał na przejazd kolejowy w momencie opuszczania półzapór. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil alkoholu.

Tego samego dnia, zatrzymany został 60-latek, kierujący pojazdem marki Renault Clio. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przez sądem.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

Praca w Policji