KWP - NURD - Podsumowanie trzeciego dnia - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - NURD - Podsumowanie trzeciego dnia

Data publikacji 12.02.2018

9 lutego br. był ostatnim dniem, policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach. Poniżej prezentujemy efekty pracy policjantów trzeciego dnia.

9 lutego br. policjanci na terenie całej Wielkopolski skontrolowali 556 pojazdów i ujawnili 925 wykroczeń. W trakcie działań mundurowi zaobserwowali, że nieodpowiednie zachowanie pieszych przejawia się głównie w przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych – 251 przypadków. Stwarzają tym samym niebezpieczeństwo zwiększenia liczby wypadków, ze względu na ograniczony czas reakcji w sytuacjach nieprzewidywalnych dla kierowców. Natomiast częstym wykroczeniem kierowców jest przekroczenie prędkości jazdy w obrębie przejścia dla pieszych – 70 przypadków. Policyjne apele o rozwagę i przestrzeganie przepisów, pozostają cały czas aktualne.

Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami czy pieszymi, to od rozwagi i zdrowego rozsądku każdego z nas, zależy stan bezpieczeństwa na drodze. Policyjne akcje prewencyjne maja tylko przypominać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe. Konsekwencją łamania tych przepisów jest często utrata zdrowia, a nawet życia.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki z 3 dnia działań:

 

Pliki do pobrania

Praca w Policji