Grodzisk Wlkp. - Policjanci zatrzymali włamywaczy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Grodzisk Wlkp. - Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 12.02.2018

Policjanci z Grodziska Wlkp. zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów w okolicach centrum Grodziska Wielkopolskiego. W chwili wejścia policjantów do domu, sprawcy próbowali schować się za szafę. Właścicielka domu wyceniła poniesione straty na kilka tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

8 lutego br. około godz. 21:00 sąsiad zadzwonił do właścicielki domu z informacją, że najprawdopodobniej pod jej nieobecność, ktoś się do niej włamał. Kobieta natychmiast o tym fakcie powiadomiła oficera dyżurnego grodziskiej jednostki Policji. Funkcjonariusze wraz z właścicielką weszli do domu.

Ich oczom ukazał się ogólny nieład i bałagan. W jednym z pomieszczeń policjanci za szafą zauważyli stojącego mężczyznę w kurtce z założonym kapturem na głowie. Mężczyzna rzucił się na policjantów, ci jednak natychmiast go obezwładnili, zakładając mu kajdanki.

Funkcjonariusze kontynuowali poszukiwania innych ewentualnych sprawców. W tym samym pokoju we wnęce szafy ukrywał się kolejny włamywacz, który również został przez policjantów obezwładniony i przetransportowany do policyjnego radiowozu.

Mężczyźni to 28 i 46 letni mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego. Posiadają bogatą przeszłość w policyjnych  kartotekach. Właścicielka domu wyceniła straty na kilka tysięcy złotych. Znaczna część skradzionych rzeczy została przez funkcjonariuszy odzyskana. Jednak policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie.

Mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.    

Kamil Sikorski/MŚ

Praca w Policji