Jarocin - Jechali za szybko - stracili prawo jazdy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Jarocin - Jechali za szybko - stracili prawo jazdy

Data publikacji 08.02.2018

Ona prawo jazdy miała niespełna dwa lata, on miesiąc. Niewiele doświadczenia za kierownicą, za to pełna brawura podczas jazdy. Mężczyzna miała 126 km/h na liczniku, kobieta nieco mniej. Z taka prędkością oboje pędzili w obszarze zabudowanym.

Zaledwie pół godziny nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Zakrzew wystarczyło, by policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.  W obu przypadkach kierowcami byli bardzo młodzi ludzie, którzy dokumenty uprawniające ich do kierowania pojazdami posiadali bardzo krótko. Co za tym idzie, ich doświadczenie na drogach w roli kierowcy też nie było duże. Pomimo tego oboje brawurowo mknęli przez małą miejscowość.

6 lutego, kilka minut po godzinie 8.00 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Jarocinie zauważyli nadjeżdżający w ich kierunku samochód osobowy marki BMW. Przyrząd do pomiaru prędkości wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 105 km/h. Kierującą okazała się 20-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które posiadała niespełna dwa lata, oraz nałożyli mandat i 10 punktów karnych.

Kolejny, pędzący z nadmierną prędkością, kierowca został zatrzymany przez  mundurowych zaledwie pół godziny później, w tym samym miejscu. Policjanci zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich stronę samochodu marki Citroen. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością aż 126 km/h. Kontroli dokonano w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h.

Kierującym citroenem okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca, który swoje uprawnienia do kierowania odebrał zaledwie kilkanaście dni wcześniej. Swój dokument musiał jednak oddać policjantom, którzy zgodnie z przepisami, zatrzymali mu go na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

Agnieszka Zaworska/MŚ

Praca w Policji