Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Zmodernizowany parter leszczyńskiej komendy – oficjalne przekazanie

Data publikacji 12.01.2018

Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak oficjalnie przekazał do użytku wyremontowane pomieszczenia wydziału prewencji oraz punkt przyjęć interesantów. Udział w spotkaniu wziął także Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

11 stycznia br. w leszczyńskiej komendzie na ul. ks. Teodora Korcza odbyło się oficjalne przekazanie policjantom z wydziału prewencji wyremontowanych pomieszczeń biurowych. Na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Krzysztofa Nowaka przybył Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

W ostatnim półroczu w komendzie trwały intensywne prace remontowe. Parter budynku przy ul. Korcza zajmowany przez wydział prewencji teraz zyskał nowe oblicze. Nie dość, że znacząco poprawiły się warunki pracy policjantów, to zmiany odczują interesanci odwiedzający lokalną Policję.

Do użytku oddano siedem pomieszczeń biurowych, w tym punkt przyjęć interesantów. Całość inwestycji została sfinansowana ze środków finansowych Miasta Leszna i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Szef leszczyńskich policjantów podziękował Prezydentowi Miasta Leszna oraz wszystkim włodarzom gmin z powiatu leszczyńskiego za zrozumienie dla naszych potrzeb i wsparcie zarówno finansowe, jak i rzeczowe w roku 2017. Prezydent natomiast wyraził zadowolenie z tego, w jaki sposób zagospodarowywane są środki przeznaczane z miasta dla Policji, co zauważyć będą mogli także obywatele odwiedzający leszczyńską jednostkę.

Monika Żymełka/ RKG

Praca w Policji