KWP - Przekonali się, że ,,Dopalacze niszczą życie” - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Przekonali się, że ,,Dopalacze niszczą życie”

Data publikacji 05.12.2017

W ramach realizowanego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu "Szkolnego Programu Profilaktycznego", 30 listopada br. odbyło się szkolenie poświęcone tematyce środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

Przedsięwzięcie podzielono na dwie część i rozpoczęło się seminarium dla kadetów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przeprowadzone przez policjanta z Wydziału Prewencji Policji w Poznaniu w ramach projektu pn. ,,Dopalacze niszczą życie”.

Celem spotkania było promowanie wśród słuchaczy Szkoły aktywności profilaktycznej; zapobieganie ryzykownym zachowaniom oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pełnienia służby.

Omówiono kwestię zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie substancji odurzających i środków psychoaktywnych oraz wskazano jak ma zachować się strażak w sytuacji kiedy ma do czynienia z osobą po zażyciu środków odurzających – narkotyków bądź ,, dopalaczy”. Przybliżono również problematykę odpowiedzialności karnej w przypadku posiadania lub dystrybucji środków prawem zakazanych.

W drugiej części spotkania funkcjonariusz Służby Więziennej w Szamotułach zaprezentował krótki pokaz umiejętności specjalnie wyszkolonego psa do poszukiwania zakazanych substancji, który bezbłędnie wskazał narkotyki ukryte w podstawionym bagażu.

Michał Królikowski/ RKG

  • szkolenie dla straży pn."Dopalacze niszczą życie"
  • szkolenie dla straży pn."Dopalacze niszczą życie"
  • szkolenie dla straży pn."Dopalacze niszczą życie"
  • szkolenie dla straży pn."Dopalacze niszczą życie"
Praca w Policji