Jarocin - Zarzuty dla nieuczciwego dostawcy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Jarocin - Zarzuty dla nieuczciwego dostawcy

Data publikacji 14.11.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali pracownika jednej z firm dostawczych. Mężczyzna pobrał należność za dostarczoną przesyłkę, ale nie rozliczył się z nich z nadawcą twierdząc, że pieniądze wpłacił wcześniej. Pobrane za towar pieniądze trafiły bezpośrednio do kieszeni nierzetelnego pośrednika. 23-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Jarocina zostali poinformowani, że jeden z pracowników firmy pośredniczącej w dostawie towaru przywłaszczył sobie pieniądze pobrane za towar, który został dostarczony adresatowi. Sytuacja została ujawniona przez pracownika firmy, która zleciła dostarczenie zamówionego towaru konkretnemu odbiorcy.

Z informacji przekazanych przez zawiadamiającego wynikało, że jeden z pracowników firmy zewnętrznej obsługującej dostawy towaru, dostarczył paczkę zamawiającemu, natomiast zlecający wysyłkę nie otrzymał od przewoźnika pieniędzy pobranych za przesyłkę. Ponadto przewoźnik miał okazywać się nieprawdziwymi fakturami.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą. Okazało się, że 23-latek zatrudniony przez firmę obsługującą dostawy towaru, m.in. od zgłaszającego, dostarczył przesyłkę adresatowi, i pobrał za niego pieniądze w kwocie kilku tys. złotych. Całą uzyskana kwotę jednak zamiast wpłacić w kasie firmy zlecającej, schował do własnej kieszeni. Gdy zleceniodawca upomniał się o swoje pieniądze, 23-latek uparcie twierdził, że pieniądze do kasy wpłacił.

Nieuczciwy dostawca został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Tam podejrzany o przestępstwo przywłaszczenia usłyszał zarzut. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci, na poczet obowiązku naprawienia szkody przez 23-latka, dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego.

Agnieszka Zaworska/ RKG

Praca w Policji