Szamotuły - Rodzinna kradzież wykryta - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Szamotuły - Rodzinna kradzież wykryta

Data publikacji 13.11.2017

Dzielnicowi z Szamotuł zrealizowali zatrzymanie dwóch osób zamieszanych w sprawę kradzieży zegarka wartego ponad 1500 zł. Jak się okazało wspólnie i w porozumieniu z podejrzewanym o kradzież działała jego żona. Małżeństwo usłyszało zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie grozi więzienie.

Pod koniec października br. policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o tym, że nieznany mężczyzna ukradł z jednego z szamotulskich sklepów nowy zegarek. Skradziony przedmiot wart był ponad 1500 zł.

Dzielnicowi, którzy przyjechali na interwencję mieli dobre rozpoznanie w swoim rejonie służbowym. Bez problemu rozpoznali na sklepowym monitoringu podejrzewanego o kradzież. Tego samego dnia funkcjonariusze ustalili też, że żona podejrzewanego próbowała sprzedać zegarek w jednym z miejscowych lombardów. Zatrzymanie małżeństwa było dla policjantów tylko kwestią czasu. Za kobietą oraz mężczyzną wszczęte zostały poszukiwania.

8 listopada br. dzielnicowi zatrzymali podejrzewanych na ul. Jana Pawła II w Szamotułach. 23-letni mieszkaniec gminy Szamotuły oraz jego 24-letnia żona zostali przesłuchani. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, natomiast kobieta zarzut paserstwa.

Każde z tych przestępstw zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą szamotulscy dochodzeniowcy.

Sandra Chuda/ RKG

Praca w Policji