Słupca - Zakrętkowa pomoc słupeckich policjantów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Słupca - Zakrętkowa pomoc słupeckich policjantów

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przekazali kilka worków plastikowych nakrętek, które pomogą w zdobyciu środków na leczenie i rehabilitację 2-letniego Kacpra. Mundurowi wsparli inicjatywę zapoczątkowaną przez Przedszkole "MIŚ USZATEK" ze Słupcy. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze sprawią, że życie chłopca będzie bardziej komfortowe i radosne.

Nakrętki przekazywane w całej Polsce na różne cele pomogły wielu ludziom w trudnych, życiowych sytuacjach. Te zbierane obecnie w Słupcy przysłużą się małemu chłopcu, który urodził się z licznymi, zdrowotnymi wadami. Maluch musi być leczony, intensywnie rehabilitowany oraz całodobowo monitorowany.

Pomysł na "zakrętkową pomoc" dla Kacpra wdrożyli nauczyciele oraz dzieci i rodzice z Niepublicznego Przedszkola "MIŚ USZATEK" w Słupcy. O inicjatywie dowiedział się dzielnicowy, w którego rejonie znajduje się placówka i zachęcił kolegów z pracy do zbierania nakrętek.

Okazało się, że policjanci i pracownicy cywilni słupeckiej komendy już wcześniej uczestniczyli w tego typu przedsięwzięciach i cały czas zbierali nakrętki. Dzięki ich staraniom zebrano kilka worków kolorowych zakrętek, które następnie mundurowi przekazali dyrektorowi przedszkola. Dzielnicowy dziękuje szczególnie za wsparcie i pomoc policjantom z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Słupcy.

Marlena Kukawka/ RKG

Praca w Policji