Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piła - Projekt „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!”

Data publikacji 18.10.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile kontynuując działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpoczęli kolejny cykl projektu pn. „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!”. Przedsięwzięcie ma na celu wpływ na wyobraźnię uczestników ruchu drogowego poprzez pokazanie autentycznych zdjęć z tragicznych zdarzeń drogowych do których doszło na terenie powiatu pilskiego.

Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu pilskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach dochodzi do zdarzeń drogowych. Przyczyną jest m.in. brawura, alkohol i nie stosowanie się do obowiązujących przepisów. Na terenie Wielkopolski w porównaniu do roku ubiegłego zginęły aż 22 osoby więcej. Ponad 600 więcej osób zostało rannych i odnotowano aż o ponad 500 więcej wypadków drogowych. Te liczby przerażają, zwłaszcza, że to nie tylko statystyka, ale to przede wszystkim tragedie ludzkie. Na terenie powiatu pilskiego zginęło o 5 osób mniej. Analogicznie do roku ubiegłego odnotowaliśmy również spadek wypadków drogowych o 16. W zdarzeniach drogowych rannych zostało o 34 osoby mniej. Jednak i tak nie są to dobre wyniki, w związku z tym pilska Policja kontynuuje działania profilaktyczne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile od dłuższego czasu prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 17 października br. funkcjonariusze rozpoczęli kolejny cykl działań pn. „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!” Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku wspólnie z uczniami klas o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile spotkali się z mieszkańcami powiatu pilskiego i rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowych w działaniach wspierał Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który przekazał na kampanię odblaskowe kamizelki oraz odblaskowe zawieszki. Pan Starosta wspólnie z policjantami i uczniami wręczał mieszkańcom powiatu pilskiego wszystkie kolorowe odblaski, które jak podkreślali wszyscy mają niezwykle ważny wpływ na bezpieczeństwo, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Również odblaski wraz z policjantami wręczała Burmistrz Wyrzyska Pani Bogusława Jagodzińska, która także wsparła przedsięwzięcie.

Głównym przesłaniem projektu jest przede wszystkim wpływ na wyobraźnię wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprzez pokazanie autentycznych fotografii z najbardziej tragicznych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu pilskiego. Były one umieszczone na transparencie, z którym również uczestnicy heppeningu przeszli ulicami Piły. Organizatorzy rozmawiali z mieszkańcami powiatu pilskiego, m.in. jakie są ich odczucia po obejrzeniu zdjęć, a także zadawali pytania jak należy postępować, aby do takich tragicznych zdarzeń nie dochodziło.

Funkcjonariusze uwrażliwiali uczestników ruchu drogowego na zagrożenia czyhające na drodze. Ale przede wszystkim podkreślali, jak ważna jest rozwaga, ograniczone zaufanie oraz wyjątkowa czujność na drodze. Należy pamiętać, że dbając o własne bezpieczeństwo, troszczymy się również o innych. W dniach 17-18 października br. działania w ramach projektu realizowane były na terenie Piły oraz Wyrzyska.

Dziękujemy za wsparcie projektu Panu Staroście Pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu, Pani Burmistrz Wyrzyska Bogusławie Jagodzińskiej, Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz uczniom klas mundurowych, lokalnym mediom oraz wszystkim mieszkańcom powiatu pilskiego oraz osobom przejeżdżającym przez teren naszego powiatu za aktywny udział w przedsięwzięciu.


Tekst - podkom. Żaneta Kowalska / Foto - Powiat Pilski, podkom. Żaneta Kowalska / RKG

Powrót na górę strony