Aktualności

Szamotuły - Spowodował kolizję, był poszukiwany, trafił do aresztu

Data publikacji 12.10.2017

Policjanci zatrzymali i doprowadzili do aresztu poszukiwanego 36-latka, który będąc w stanie po użyciu alkoholu spowodował kolizję. Dodatkowo mężczyzna odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień.

10 października br. około godziny 10:00, policjanci z szamotulskiej drogówki obsługiwali kolizję drogową, do której doszło w Nowej Wsi. Z ustaleń mundurowych wynikało, iż kierujący peugeotem podczas cofania z parkingu zderzył się z samochodem marki Honda.

Funkcjonariusze sprawdzili osoby biorące udział w zdarzeniu w policyjnych systemach informatycznych. Jak się okazało 36-latek podejrzewany o spowodowanie kolizji nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a co więcej był poszukiwany przez sąd.

Mundurowi sprawdzili także stan trzeźwości kierujących samochodami. Okazało się, iż kierowanie bez uprawnień i spowodowanie kolizji, to nie jedyne przewinienia 36-latka. Mężczyzna znajdował się również w stanie po spożyciu alkoholu. Posiadał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci drogówki przekazali 36-latka funkcjonariuszom z Wronek, którzy w związku z nakazem sądu doprowadzili go do najbliższej jednostki penitencjarnej.

Teraz funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenia, w tym spowodowania kolizji w stanie po użyciu alkoholu oraz kierowania samochodem pomimo braku uprawnień.

Sandra Chuda/ RKG

Praca w Policji