KWP – Wielkopolscy policjanci też „kręcą dla Marcina”! - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Wielkopolscy policjanci też „kręcą dla Marcina”!

Data publikacji 05.10.2017

Ponad 4000 kilometrów, ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a na to wszystko 23 dni – to plan sztafety rowerowej „Kręcimy dla Marcina”. Przedstawiciele różnych służb mundurowych, zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze”, przejadą na rowerach przez Polskę, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie policjanta z Rzeszowa. Do akcji włączyli się wielkopolscy policjanci, którzy będą „kręcić dla Marcina” przez całe województwo!

Grupę „Mundur na rowerze” zapoczątkowali policjanci, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Żołnierze Wojska Polskiego. Grupa chciała okrążyć na rowerach Polskę. Jednak ilość chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu tak się rozrosła, że pomysłodawcy postanowili zmienić jego formę na sztafetę rowerową. 

Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Józef Bąk, a także Jan Faber - Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

W piątek 6 października do akcji „Kręcimy dla Marcina” włączą się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy na rowerach przejadą z Poznania do Nowego Tomyśla czyli blisko 80 kilometrów. "Pałeczkę" przejmą od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, którzy dla kolegi z Rzeszowa będą  „kręcić” przez prawie 60 kilometrów. W Nowym Tomyślu sztafetę kontynuować będą miejscowi stróże prawa.

Oficjalne przekazanie opaski w stolicy Wielkopolski odbędzie się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej 22, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera oraz Dowódcy OPP w Poznaniu insp. Roberta Kasprzyka.

Zapraszamy chętnych do kibicowania naszym policjantkom i policjantom!

Dla osób, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina


Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/
A także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie

KWP w Rzeszowie/IL

 

Praca w Policji