Aktualności

Piła - Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu - VIDEO

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu. W trakcie akcji zabezpieczono ponad 2 tys. litrów spirytusu, ponad 120 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, któremu za prowadzenie nielegalnego procederu grozi nawet kilka lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z pilskiej jednostki ustalili, że w województwie zachodniopomorskim, na terenie prywatnej posesji, w pomieszczeniach gospodarczych znajduje się nielegalna rozlewnia, destylarnia i magazyn alkoholu. 28 września br. policjanci przystąpili do realizacji i weszli na ustalony adres.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli destylarnię o pojemności 220 litrów, w części wypełnioną spirytusem. W obiekcie funkcjonariusze ujawnili również, połączone ze sobą za pomocą systemu specjalnych węży i pomp zbiorniki z alkoholem. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się też kartony, plastikowe i szklane butelki oraz pojemniki z nakrętkami oraz urządzenia służące do destylacji i rozlewania alkoholu.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 2 tys. litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, ponad 100 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, maszynę do cięcia tytoniu oraz tytoń. Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciel natychmiast zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Podczas wykonywanych czynności, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie w łącznej kwocie ponad 10 tys. złotych. Wprowadzenie tak dużej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na kwotę ponad 200 tys. złotych.

Zatrzymany, to 46-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na kilka lat. Mężczyzna był już karany za prowadzenie nielegalnej rozlewni spirytusu i posiadania towarów bez pilskich znaków akcyzy.

Żaneta Kowalska/ RKG

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji