Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gniezno - Policjant z Gniezna czwarty w Biegu Lechitów

Data publikacji 18.09.2017

Andrzej Gromadziński – policjant Zespołu Dyżurnych z gnieźnieńskiej komendy zajął czwarte miejsce w 40. Biegu Lechitów. W półmaratonie wystartowało ponad 3 tys. osób. Wśród nich znalazło się 10 przedstawicieli z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. W tym czasie o bezpieczeństwo biegających dbało kilkudziesięciu policjantów, strażaków OSP, strażników miejskich, uczniów klasy o profilu policyjnym i przedstawicieli innych instytucji.

17 września br. na terenie powiatu gnieźnieńskiego odbył się 40. Bieg Lechitów. Prognoza pogody nie była początkowo optymistyczna, jednak dopisała i o godzinie 11.00 rozpoczęło się święto biegania w Gnieźnie. Z Dziekanowic (Skansen) wystartował po raz 40. Bieg Lechitów.

Trasa półmaratonu została zmieniona tak, aby mogła wystartować jak największa liczba zawodników.

Bieg ukończyło 3110 biegaczy w tym 10 funkcjonariuszy i jeden pracownik policji z Gniezna.

Najlepszy wynik uzyskał Andrzej Gromadziński, policjant Zespołu Dyżurnych. Ma na swoim koncie 10 medali mistrzostw polski juniorów i młodzieżowców tym 7 złotych ,1 srebrny, 2 brązowe. W 1992 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Seulu zajmując 15 miejsce na dystansie 1500m z czasem 3.45.73. Wyczynowe bieganie zakończył w 1999 roku. Jubileuszowy 40. bieg ukończył na 4 miejscu z wynikiem 01:17:05.

W tym czasie o bezpieczeństwo biegających dbało kilkudziesięciu policjantów, strażaków OSP z Łubowa, Mnichowa, Niechanowa, Zdziechowy, strażników miejskich, uczniów klasy o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Żandarmerii Wojskowej w Powidzu.

Kierownictwo Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie dziękuje pozostałym służbom za pomoc w zabezpieczeniu biegu, co poskutkowało bezpiecznym jej przebiegiem.