Aktualności

Nowy Tomyśl - Przemyślana kradzież a jednak coś poszło niezgodnie z planem

Data publikacji 12.09.2017

Nowotomyscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 3 obywateli Gruzji, podejrzewanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego w Borui Kościelnej. Jeden z nich usłyszał zarzuty.

9 września br. w miejscowości Boruja Kościelna doszło do dość zuchwałej kradzieży. Około godziny 18:00 do sklepu spożywczego weszło dwóch mężczyzn, nieznanej wówczas narodowości. Początkowo nic nie wskazywało na to, że planowali popełnić przestępstwo.

Po kilku minutach od wejścia do sklepu, jeden z mężczyzn zaczął odwracać uwagę ekspedientki, drugi zaś w tym czasie wszedł na zaplecze. Tam z portfela pracownicy ukradł gotówkę w wysokości 800 zł i próbował włamać się do sklepowego sejfu. Gdy starania pokonania jego zabezpieczeń nie odniosły zamierzonego skutku, mężczyźni wyszli i wbiegli do granatowego Opla Vectra, którym odjechali w kierunku Wolsztyna.

Nowotomyscy kryminalni szybko zabrali się do działania i po kilku minutach od zgłoszenia mieli już pewne ustalenia. Dotarli do świadka, który widział mężczyzn tuż po kradzieży. Szczegółowo opisał ich oraz pojazd, którym się poruszali. To niewątpliwie pomogło funkcjonariuszom w prowadzeniu dalszych działań.

Około godziny 21:25 dzięki otrzymanej informacji, nowotomyscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, w miejscowości Kubaczyn, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 27 lat. Byli to obywatele Gruzji. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do policyjnego aresztu.

Po przeprowadzonych czynnościach, okazało się, że dwie z trzech zatrzymanych osób nie brało udziału w zdarzeniu. Po przesłuchaniu zostały one zwolnione.

Natomiast 26-letni obywatel Gruzji, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionego czynu i poddał się dobrowolnie karze 1 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Przemysław Podleśny/ RKG

Praca w Policji