Aktualności

Piła - Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie i promowali zawód policjanta

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uczestniczyli w piknikach na terenie miasta. Funkcjonariusze rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, a także podczas spotkań z mieszkańcami mundurowi promowali również służbę w Policji. Na odwiedzających policyjne stoisko czekało wiele niespodzianek.

9 sierpnia br. policjanci uczestniczyli w dwóch piknikach, które odbyły się na terenie miasta. Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wystawili swoje stoisko promocyjne na VII Festiwalu Kuchni Wielkopolskiej, gdzie w policyjnym namiocie policjantów odwiedziły tłumy. Natomiast dzielnicowy asp. sztab. Piotr Szulc spotkał się z mieszkańcami Piły na pikniku zorganizowanym na Osiedlu Podlasie z okazji zakończenia lata.

Mieszkańcy powiatu pilskiego oraz przyjezdni goście mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym radiowozom, motocyklom, umundurowaniu oraz urządzeniom, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł wsiąść do pojazdu, zobaczyć ich wyposażenie oraz włączyć sygnały świetlne bądź dźwiękowe, z czego bardzo chętnie korzystały dzieci. Podczas festynów policjanci także odpowiadali na pytania dotyczące obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek. Dzieci otrzymywały od policjantów edukacyjne książeczki, krzyżówki oraz odblaskowe elementy. Policjanci wykonywali także pamiątkową daktyloskopię. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z policjantami.

Żaneta Kowalska/ RKG

Praca w Policji