Aktualności

Złotów - Sukcesy policjantów ze Złotowa w pilskim półmaratonie

Wśród policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie nie brakuje miłośników biegania. Nic więc dziwnego, że złotowska policja ma swoich reprezentantów w biegowych zmaganiach odbywających się w różnych zakątkach naszego kraju. Reprezentantów złotowskiej komendy nie mogło więc zabraknąć na odbywającym się w minioną niedzielę już po raz 27 pilskim Półmaratonie Philipsa.

W tym roku, po raz trzeci w ramach 27. Półmaratonu Philipsa rozegrane zostały zawody „Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie”, w których udział wzięło 142 policjantów z Polski oraz 16 policjantów z Łotwy, Malty oraz Rumunii. Na trasie biegu Komendę Powiatową Policji w Złotowie reprezentowali: sierż. Rafał Wiśniewski, sierż. Dawid Milewczyk, post. Monika Kapera oraz post. Rafał Stachowski . Puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych policyjnych biegaczy ufundowane zostały przez: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Pile, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów oraz Urząd Miasta w Pile. Dodatkowo każdy z uczestników, który ukończył bieg na mecie otrzymał unikatowy medal 27. Półmaratonu Philipsa z sylwetką Leszka Bebło, dwukrotnego olimpijczyka z Barcelony (1992) oraz Atlanty (1996). Warto podkreślić, że jest to już dwunasty medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu, a tradycja ta jest kultywowana od 2006 roku.

Najlepszymi wśród policjantów okazali się:

- w kategorii indywidualnej kobiet

1. Kapera Monika (POL) KPP Złotów

2. Valtere Kitija (LAT)

3. Girgensone Liga (LAT)

- w kategorii indywidualnej mężczyzn

1. Grech Andrew (MLT)

2. Mackus Anatolijs (LAT)

3. Stachowski Rafał (POL) KPP Złotów

- w klasyfikacji drużynowej

1. State Police of Latvia

2. Szkoła Policji w Pile

3. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Tegoroczny tytuł najlepszej drużyny zagranicznej zdobyła reprezentacja State Police of Latvia w składzie Mackus Anatolijs, Ulgis Davis, Valtere Kitija, Rublis Aigars, Misjuns Jurijs, Stula – Pankoka Irina, Girgensone Liga.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak – Krzeszewska oraz Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA pan Witold Drzażdżyński, Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów pan Mateusz Przybyłowski, Przewodniczący Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile mł. asp. Przemysław Zublewicz.

 

 

Maciej Forecki/PG

Praca w Policji