Rawicz - Sprawca wypadku drogowego zatrzymany - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Rawicz - Sprawca wypadku drogowego zatrzymany

Mężczyzna, który uciekł z miejsca wypadku po potrąceniu motorowerzysty został zatrzymany. W zatrzymaniu sprawcy pomogły m.in. zebrane informacje po publikacji w mediach materiału dotyczące zdarzenia. 46-latek został ujęty na terenie Legnicy i usłyszał zarzut spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu trafił do aresztu na okres 3 miesięcy.

31 sierpnia 2017 roku koło godz. 20.30 na odcinku drogi Kuczyna –Zmysłowo, został potrącony 38-letni  mieszkaniec  gminy Krobia, który kierował motorowerem. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że został uderzony przez kierującego samochodem m-ki Renaut Laguna o początkowych nr rej. DDZ… koloru bordowego, który odjechał z miejsca wypadku nie udzielając mu pomocy.

Pokrzywdzony został hospitalizowany w szpitalu w Lesznie, gdzie odbył poważną operację. Mężczyzna miał również złamany obojczyk, oraz miednicę.

Rawiccy funkcjonariusze analizowali wszystkie szczegóły związane ze zdarzeniem. Podjęli szereg działań pozwalających zatrzymać sprawce. Za pośrednictwem mediów poproszono o kontakt wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu  sprawcy. Rodzina poszkodowanego również bardzo zaangażowała się prosząc za pośrednictwem telewizji o pomoc.

Już 3 września w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali kluczową informację, która jeszcze tego samego dnia pozwoliła na zatrzymanie 46-latniego sprawce przestępstwa na terenie Legnicy. Zatrzymany jest mieszkańcem powiatu słupeckiego jednak większość swojego czasu spędzał na terenie Legnicy. Jak ustalili policjanci, 31 sierpnia, w pobliżu miejscowości Zmysłowo potrącił motorowerzystę

W trakcie śledztwa ustalono, że mężczyzna po powrocie do Legnicy sprawca wypadku zaczął robić wszystko, by pozacierać ślady. Auto wywiózł do znajomego mieszkającego pod Legnicą, któremu powiedział, że potrącił sarnę. Sprawca wypadku ukrył tablice rejestracyjne pojazdu oraz zdarł naklejkę kontrolną znajdująca się na szybie pojazdu. Policjanci ustalili również, że sprawca chciał opuścić teren kraju i tam przeczekać, aż sprawa ucichnie. Mężczyzna miał nadzieję, ze funkcjonariusze nie dojdą do niego tak szybko, ponieważ pojazd, którym się poruszał kupił kilka miesięcy temu i go nie przerejestrował.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności. Kara może się zwiększyć, wszystko zależy od stanu zdrowia pokrzywdzonego 38-latka.

 

 

Beata Jarczewska/PG

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji