Gniezno - "WAKACJE W MIEŚCIE" - Trzemeszno - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Gniezno - "WAKACJE W MIEŚCIE" - Trzemeszno

Data publikacji 11.08.2017

W ramach wakacyjnego cyklu spotkań z dziećmi policjanci z komisariatu w Trzemesznie i gnieźnieńskiej komendy odwiedzili najmłodszych, którzy spędzają swój wolny czas w ramach akcji "Wakacje w mieście". Rozmawiali z nimi o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

W środę, 9 sierpnia br. w Trzemesznie odbyło się spotkanie z policjantami dzieci i rodziców w ramach akcji "Wakacje w mieście" zorganizowanych przez miejscowy dom kultury. Prowadzone przez policjantów spotkania na terenie powiatu gnieźnieńskiego mają za zadanie przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania wolnego czasu. Często bowiem dzieci na wakacjach korzystają z beztroski kosztem własnego bezpieczeństwa. Policjanci starają się w przystępny sposób edukować poprzez zabawę, by dzieci nie zapomniały o rozwadze i ostrożności w czasie wakacji.

W czasie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali radiowóz policyjny oraz uczyli zasad bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiego programu "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na letnich wyjazdach. Przypominali o ostrożności wobec obcych oraz rozważnym korzystaniu z kąpieli w morzu czy jeziorze. Szczególne miejsce podczas tego dnia zajął pokaz umiejętności korzystania z roweru. Dzieci mogły skorzystać z jednośladu edukacyjnego przywiezionego przez policjantów z Gniezna.

Następnie najmłodsi korzystając z kredy rysowały znaki na płytkach chodnikowych i w ten sposób uczyły się ich przestrzegania. Trzemeszeńskie dzieci wykazały się znajomością znaków zakazu i ostrzegawczych. Policjanci poruszyli także bezpieczeństwo podczas obecnie trwających żniw. Uczestnicy otrzymali ulotki i opaski odblaskowe.

Anna Osińska/ RKG

Praca w Policji