KWP - "Cyber policjanci" odnaleźli zaginioną - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - "Cyber policjanci" odnaleźli zaginioną

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością odnaleźli 16-letnią dziewczynę. Wszystko dzięki ich pracy w systemach teleinformatycznych i doświadczeniu w pracy z „wirtualną rzeczywistością”. Cała i zdrowa została przekazana rodzicom.

5 sierpnia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością otrzymali informację, że zaginęła 16-letnia mieszkanka jednej z podpoznańskich gmin. Policjanci mieli informację, że nastolatka loguje się w Internecie na jednym z portali społecznościowych. Natychmiast uzyskali informację z jakiego telefonu się logowała i do kogo on należy. Mimo to nadal nie mogli znaleźć odpowiedzi gdzie może być dziewczyna.

Ustalili właścicielkę telefonu, lecz kobieta powiedziała im, że telefon użytkuje jej syn. Mężczyzna z nią nie mieszkał. Udali się do miejsca jego pracy. Tam również go nie zastali. Policjanci gromadzili coraz więcej informacji, gdzie użytkownik telefonu może przebywać. Jego współlokatorka powiedziała kryminalnym, że widziała swojego kolegę z nastolatką odpowiadającą rysopisowi zaginionej.

Już po kilku godzinach policjanci ustalili adres gdzie przebywa zaginiona i jej kolega, z którego telefonu logowała się na portalu społecznościowym. Gdy przyjechali pod wskazany adres zastali tam zaginioną, którą odwieźli na komisariat. Całą i zdrową 16-latkę policjanci przekazali rodzicom.

 

 

Piotr Garstka

Praca w Policji