Pleszew - Policjanci uratowali 51-latkę - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Pleszew - Policjanci uratowali 51-latkę

Data publikacji 13.07.2017

Gdyby pomoc nie nadeszła na czas, mogło być naprawdę tragicznie. Na szczęście dwóch policjantów z posterunku policji w Dobrzycy stanęło na wysokości zadania. 51-letnia kobieta, która w obecności mundurowych, prawdopodobnie przeszła zawał, trafiła pod opiekę lekarzy.

28 czerwca b.r. policjanci z Posterunku Policji w Dobrzycy, w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi, pojechali do domu jednej z mieszkanek tego miasta. 51-latka była sama w mieszkaniu. Podczas rozmowy z policjantami, kobieta nagle straciła przytomność i zaczęła osuwać się na podłogę. Policjanci chwycili ją za ramiona i przenieśli na łóżko, po czym niezwłocznie  rozpoczęli działania ratujące życie, układając ją w pozycji bocznej. 

W międzyczasie o całej sytuacji poinformowali dyżurnego pleszewskiej komendy, który powiadomił pogotowie. Do czasu przyjazdu wezwanej karetki, funkcjonariusze kontrolowali czynności życiowe. Przed przyjazdem załogi pogotowia ratunkowego, 51-latka odzyskała przytomność. Natychmiast została zabrana do szpitala. Kobieta prawdopodobnie przeszła zawał serca. Gdyby pomoc nie nadeszła na czas, mogło być naprawdę tragicznie.

 

 

Monika Kołaska/PG

Praca w Policji