Piła - Dopalacze i inne zagrożenia podczas wakacji - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Dopalacze i inne zagrożenia podczas wakacji

Data publikacji 13.07.2017

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile kontrolują miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie w czasie spotkań z młodymi ludźmi poruszają różne tematy z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem głównym tematem spotkania były zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.

Oratorium Parafii pw. Św. Rodziny w Pile, w którym podczas wakacji dzieci i młodzież spędzają wolny czas stało się ostatnio również miejscem spotkania, połączonego z zajęciami plastycznymi, które zorganizowały wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Na początku spotkania pracownicy Sanepidu oraz policjant z pilskiej komendy wygłosili prelekcję na temat zagrożeń, jakim są dla młodych ludzi dopalacze i jak destrukcyjnie wpływają na organizm ludzki. W dalszej części przedstawiono zagrożenia związane z wypoczynkiem wakacyjnym w mieście i na wsi oraz jak się zabezpieczyć przed wycieczką do lasu aby nie zostać pogryzionym przez kleszcze.

Zadaniem młodzieży w trakcie zajęć plastycznych było przedstawienie w formie plakatu ostrzeżenia o występujących zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, dzieci natomiast malowały ostrzeżenia o zagrożeniach, z którymi wg nich można spotkać się podczas wakacji. Na plakatach znalazły się m.in. zakazy kąpieli, zakaz skakania do wody na „główkę”, zakaz palenia, ostrzeżenia przed kleszczami.

 

 

Robert Rak/PG

  • 11
  • 12
  • 13
Praca w Policji