Piła - Bezpieczne wakacje... wizyta przedszkolaków - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Bezpieczne wakacje... wizyta przedszkolaków

Data publikacji 11.07.2017

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pile w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” odbyły się warsztaty związane z bezpiecznym zachowaniem podczas letniego wypoczynku. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Pile. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że coraz częściej wypoczywamy poza domem. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność. O bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności, rozmawiali z dziećmi policjanci z pilskiej komendy.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku komendy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć serce pilskiej jednostki, czyli stanowisko kierowania, gdzie oficerowie dyżurni przyjmują zgłoszenia z numerów alarmowych. Następnie dzieci udały się wraz z policjantami na stanowisko monitoringu, gdzie na ekranach telewizorów mogły zobaczyć jak miasto Piła wygląda w oku kamer.

Kolejnym etapem spotkania była prelekcja na temat bezpiecznych zachowań podczas letnich zabaw na podwórku, postępowania z nieznajomymi, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci bardzo wyraźnie podkreślali, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Podkreśliły też, że numer alarmowy nie służy do zabawy, ale by ratować ludzi.

To nie był jeszcze koniec atrakcji przygotowanych dla maluchów. W dalszej części przedszkolaki miały okazję od wewnątrz zobaczyć jak wygląda radiowóz policyjny oraz uczestniczyć w pokazach doskonale wyszkolonych psów służbowych – Timura i Mako, które przygotował ich przewodnik asp. Jacek Burdziłowski.

Dzieci podziękowały policjantom za opiekę podczas wizyty pięknym dyplomem i z uśmiechami na buziach opuściły mury pilskiej komendy.

Robert Rak/ RKG

Praca w Policji