KWP – Podsumowanie trzeciego dnia działań z akcji NURD - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Podsumowanie trzeciego dnia działań z akcji NURD

Data publikacji 03.07.2017

Kolejna 3-dniowa akcja pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" za nami. Wielkopolscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Mimo wielokrotnych policyjnych apeli nadal obserwujemy nieodpowiedzialne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego.

30 czerwca br. był dla funkcjonariuszy z całego województwa wielkopolskiego pracowitym dniem pracy, bowiem zatrzymali oni do kontroli łącznie 3816 pojazdów i odnotowali 3244 wykroczeń.

Tego dnia działań w ruchu drogowym, nie obyło się bez licznych mandatów zarówno dla kierowców jak i pieszych. Kierowcy karani byli głównie za niewłaściwe zachowanie wobec pieszych lub rowerzystów, jak wyniki pokazują było ich aż 665.

U pieszych przeważała tendencja łamania przepisów ruchu drogowego poprzez przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, dane wskazują na 736 osób. Ogółem mundurowi wystawili im 984 mandatów za nieprawidłowe zachowanie zagrażające bezpieczeństwu na drodze.

Pocieszającym faktem jest, że w ciągu 3-dniowej akcji pomimo 9 odnotowanych wypadków drogowych w ostatnim, 6 w drugim i 3 w pierwszym dniu, działania zakończyły się szczęśliwie bez ofiar śmiertelnych.

Policja zapowiada, że to nie była ostatnia taka akcja działań kontrolnych pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa na drogach, szczególnie jeśli chodzi o sezon letni.

 

Przedstawiamy poniżej szczegółowy wykaz wyników działań:

 

 

KWP/ RKG

Praca w Policji