Złotów - Zakazana podróż kradzionym jednośladem - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Złotów - Zakazana podróż kradzionym jednośladem

Data publikacji 19.05.2017

Złotowscy policjanci zatrzymali 46-latka, który kierował rowerem wbrew sądowemu zakazowi. Jak się okazało nie tylko za zabronioną jazdę odpowie 46-letni mieszkaniec gminy Złotów. Mężczyzna zanim rozpoczął „zakazaną podróż” ukradł rower, którym jechał. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Późnym popołudniem 15 maja br. policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymali zgłoszenie od mieszkanki jednej spod złotowskich miejscowości, że na jej posesji leży markowy rower nie należący do niej.

Skierowani natychmiast na miejsce funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że rowerem tym przyjechał małżonek zgłaszającej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia jednośladów. Okazało się, że  nie tylko za zabronioną jazdę odpowie 46-latek, bowiem rower, którym przyjechał do domu skradł kilka godzin wcześniej w Złotowie.

Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że nie chciał wracać do domu pieszo. Skradziony jednoślad powrócił już w ręce prawowitej właścicielki, która nie zdążyła o tym fakcie jeszcze powiadomić Policji. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Maciej Forecki/ RKG

Praca w Policji