Konin - Kolejne działania z badaniem trzeźwości - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konin - Kolejne działania z badaniem trzeźwości

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas wzmożonych kontroli pojazdów w szczególności badali trzeźwość kierowców. Wyniki są co najmniej zadowalające. Żaden kierowca samochodu nie kierował „na podwójnym gazie”.

Ruch drogowy w całym kraju podejmuje bardzo dużo działań mających podnieść bezpieczeństwo na drogach i ograniczyć liczbę wypadków – szczególnie tych najtragiczniejszych ze skutkiem śmiertelnym.

Jednym z rodzajów takich działań są wzmożone kontrole trzeźwości i właśnie takie odbyły się 17 maja br. w Koninie, a także w miejscowościach i na drogach powiatu. Działania trwały przez cały dzień, a policjantów można było spotkać zarówno w radiowozach, jak i na motocyklach.

Blisko 30 policjantów biorących udział w działaniach zbadało pod kątem trzeźwości 2545 kierowców wszelkiej maści pojazdów – od rowerów po ciężarówki. Wśród nich jedynie 5 rowerzystów okazało się kierować w stanie w jakim nie powinni. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości zostali oni ukarani mandatami karnymi.

Fakt nie zatrzymania żadnego nietrzeźwego kierowcy na tak dużą liczbę zbadanych jest naprawdę budujący. Czy wnika on z rosnącej odpowiedzialności kierowców, czy też ze strachu przed możliwością badania i konsekwencjami z tym związanymi, to właściwie nie ma znaczenia. Najważniejsze, że coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Marcin Jankowski/ RKG

Praca w Policji