Krotoszyn - Sprawcy kradzieży płyt zatrzymani - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Krotoszyn - Sprawcy kradzieży płyt zatrzymani

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci z KPP Krotoszyn ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży płyt warstwowych. Tego niecodziennego przestępstwa dokonali dwaj mieszkańcy gminy Krotoszyn w wieku 30 i 45 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i zatrzymali sprawców. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

8 maja br., pracownik jednej z firm budowlanych wykonujący prace związane z montażem płyt warstwowych, poinformował o kradzieży 21 sztuk tego materiału. Policjanci wykonali szereg czynności mających na celu jak najszybsze ustalenie sprawców kradzieży, wartych ponad 15 tysięcy złotych.

Skradzione mienie mężczyźni wywieźli na lawecie z terenu budowy jednej z krotoszyńskiej posesji. Ich łupem padło 21 płyt warstwowych oraz 11 sztuk blachy obróbkowej. Właściciel wycenił straty na ponad 17 tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jeden z mężczyzn nie był świadomy swojego występku. 45-latek nie usłyszał zarzutów za popełnienie przestępstwa. Drugi z nich natomiast przyznał się do popełnionego czynu. Potwierdził, fakt iż „współpracownik” nic nie wiedział i tylko mu pomagał. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Piotr Szczepaniak/ RKG

Praca w Policji