Aktualności

Śrem - Policjanci na „Imieninach Helenek” promowali bezpieczeństwo

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w przedsięwzięciu pt. „Imieniny Helenek”. W trakcie osiedlowej imprezy, która zgromadziła wielu młodszych i starszych mieszkańców Śremu, dzieci chętnie oglądały policyjny radiowóz oraz odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. Nie zabrakło ochotników, którzy pokonywali slalom w ALKOgoglach. Mundurowi czuwali też nad tym, aby zasada fair play towarzyszyła młodym piłkarzom oraz odpowiadali na pytania mieszkańców.

Jak podają źródła nazwa śremskiego osiedla Helenki wywodzi się od imienia „Helena”. I ponieważ imieniny Heleny już za kilka dni, Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej 14 maja br., zorganizował duży piknik osiedlowy pt. „Imieniny Helenek”, który jak zapowiadają organizatorzy wejdzie na stałe do harmonogramu przedsięwzięć organizowanych w Śremie.

Partnerem projektu była także Komenda Powiatowa Policji w Śremie. Wielu uczestników pikniku, zarówno tych młodszych, jak i starszych odwiedziło policyjny punkt konsultacyjny, gdzie dzieci chętnie oglądały policyjny radiowóz  oraz odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. Natomiast dorośli zwracali się z pytaniami do dzielnicowych, którzy również informowali o aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci eskortowali też przemarsz orkiestry i mażoretek, który odbył się w ramach pikniku. Ponadto mundurowi zorganizowali "prewencyjny slalom w ALKOgoglach", które symulują zaburzenia, jakich doznaje przeciętna osoba po spożyciu alkoholu. W ramach pikniku odbył się także turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyło około 100 młodych piłkarzy. W rozgrywkach wziął udział policjant z zespołu ds. nieletnich, który sędziował i dbał o to, aby zasada fair play towarzyszyła młodym sportowcom.

Ewa Kasińska/ RKG

Praca w Policji