Krotoszyn - Zlikwidowana plantacja marihuany - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krotoszyn - Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 12.05.2017

W wynajmowanym mieszkaniu policjanci znaleźli nielegalną plantację marihuany. Zatrzymano mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który zajmował się uprawą.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Krotoszynie weszli na posesję w jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że w tym miejscu może znajdować się nielegalna uprawa konopi.

W trakcie przeszukania odkryli profesjonalną plantację konopi. Nielegalna uprawa prowadzona była w adoptowanych do tego pomieszczeniach i przy użyciu specjalnych przyrządów. Pomieszczenie wyposażone było w lampy grzewcze, oświetleniowe, namioty termoizolacyjne i baniaki z cieczą.

W przystosowanych do tego pojemnikach rosło kilkadziesiąt roślin. Policjanci znaleźli ponad 185 gramów suszu marihuany. W chwili przeszukania na posesji znajdował się mężczyzna w wieku 33 lat. Był kompletnie zaskoczony akcją policjantów. Wydawało mu się, że pomieszczenie z plantacją jest niemożliwe do odkrycia.

Funkcjonariusze znaleźli kolejne wskazówki dzięki, którym odkryli kolejną uprawę. Znaleziono tam także przyrządy do nielegalnej produkcji marihuany. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 3 kg konopi.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 10 maja br. 33-latek usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę i posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Bartosz Karwik/ RKG

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji