Konin - Drzwi Otwarte w konińskiej komendzie - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konin - Drzwi Otwarte w konińskiej komendzie - video

Data publikacji 28.04.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie po raz kolejny szeroko otworzyli podwoje swojej jednostki przed dziećmi chcącymi ich odwiedzić. Po raz kolejny także chętnych do tych odwiedzin nie zabrakło, a funkcjonariusze prowadzący z nimi zajęcia przez kilka godzin dosłownie stracili głos.

Drzwi Otwarte w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie jako formę odwiedzin u konińskich stróżów prawa są praktykowane od trzech lat. Pozwoliło to na uporządkowanie takich odwiedzin, które zaplanowane, mogą mieć szerszy zakres, ponieważ do spotkań z dziećmi planowani są dodatkowi funkcjonariusze.

26 kwietnia br. w konińskiej komendzie pojawiło się około 160 dzieci i ich opiekunów. Gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych nr 11 i 12 oraz z przedszkoli z Władysławowa i Wysokiego. Prawdziwą wyprawą była wizyta w KMP w Koninie 3 i 4 latków z tego ostatniego przedszkola, ponieważ przyjechali do Konina pociągiem i pieszo przyszli do policjantów z dworca PKP. Dla większości takich małych dzieci pokonanie pieszo tej odległości było nie lada wyzwaniem.

Do dyspozycji dzieci była cała aula im. sierżanta Zdzisława Karczewskiego w konińskiej komendzie, a w niej kilka stanowisk, przy których policjanci pokazywali i omawiali swoje codzienne obowiązki. I tak w jednym miejscu dzieci dowiedziały się, że zostawiają odciski palców i mogły je zobaczyć na kartkach papieru. Z kolei policjant – instruktor wyszkolenia strzeleckiego – obsługiwał stoisko z bronią i z wrodzoną sobie charyzmą opowiadał o niej prezentując poszczególne jednostki.

W innym miejscu czekała na maluchów policjantka opowiadająca o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prezentując prawidłowe wyposażenie roweru oraz specjalną tubę, przy pomocy której dzieci mogły naocznie przekonać się, że noszenie odblasków jest konieczne.

Kolejna policjantka pokazała specjalne okulary, które symulują obraz jaki widzi człowiek nietrzeźwy. Używający tych okularów ma wyobrażenie jak utrudniony jest ruch w takim stanie. Przy innym stole policjanci z grupy realizacyjnej pokazywali dzieciom sprzęt jakiego używają np. podczas działań polegających na tłumieniu zamieszek. Chętni mogli założyć kuloodporne hełmy, kamizelki i wziąć do ręki policyjne pałki.

Jednak niekwestionowaną atrakcją nr 1 była jak zwykle przejażdżka policyjnym radiowozem. Osiągane prędkości nie były zwrotne, ale hałas policyjnych sygnałów i jazda dużym radiowozem zawsze pozostawiają niezapomniane wrażenia.

To oczywiście nie były ostatnie tego typu spotkania. Kolejne zaplanowane już są na 11 i 18 maja br. Już teraz chętni mogą zgłaszać chęć udziału w kolejnych spotkaniach. Aby to zrobić wystarczy zadzwonić do policjantek z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii pod nr tel. (63) 247 25 43.

Zapraszamy.

Marcin Jankowski/ RKG

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji