Czarnków - Podziękowanie za obywatelską postawę - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czarnków - Podziękowanie za obywatelską postawę

Data publikacji 20.04.2017

Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek podziękował i pogratulował dwóm mężczyznom odwagi i godnej naśladowania postawy. Mieszkańcy Trzcianki pomogli pokrzywdzonej w odzyskaniu skradzionej torebki.

Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka dwaj mieszkańcy Trzcianki odebrali podziękowania i listy gratulacyjne za wzorową oraz godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do zatrzymania sprawcy rozboju.

W tej sytuacji najważniejsza była szybka reakcja. Mężczyźni widząc, jak rozbójnik popycha, przewraca, a następnie wyrywa torebkę seniorce udali się za nim w pościg, w wyniku którego udało im się odebrać torebkę, a następnie przekazać ją pokrzywdzonej.

Komendant Powiatowy podkreślił, że zachowanie mężczyzn nie tylko zasługuje na wyrazy uznania, ale jest też doskonałym przykładem na to, że współpraca społeczności lokalnej z Policją jest nieodzownym elementem w zwalczaniu przestępczości. Życzył im jednocześnie zdrowia, uśmiechu oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń w przyszłości. 

Karolina Górzna-Kustra/ RKG

Praca w Policji