Szamotuły - Akcja "SpoKREWnieni służbą" - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szamotuły - Akcja "SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 21.04.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oddawali krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Zależy nam na zwróceniu uwagi na fakt, iż krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie.

18 kwietnia br. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz jednostek terenowych stawili się w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szamotułach, aby oddać krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Zbiórka bezcennego, ratującego życie płynu odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W akcji na terenie Szamotuł wzięli udział policjanci z miejscowej jednostki Policji, a także z Komisariatu Policji we Wronkach oraz z Rewiru Dzielnicowych w Kaźmierzu.

Dzięki zaangażowaniu honorowych dawców udało się zebrać krew, która zasili szpitale i będzie mogła pomóc osobom w potrzebie.

Niniejsza akcja została zorganizowana w celu zwrócenia uwagi na fakt, iż każda ilość oddanej krwi  jest bezcennym darem, który może uratować ludzkie życie.

Sandra Chuda/ RKG

Praca w Policji