Czarnków - Mundurowi ,,Grali z Sercem” dla Weroniki - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czarnków - Mundurowi ,,Grali z Sercem” dla Weroniki

Data publikacji 14.04.2017

W hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum w Lubaszu odbyły się VII Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Siatkowej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie - insp. Piotra Ryżka. Tym razem mundurowi zagrali dla Weroniki Figlarz, która od ubiegłego roku walczy z chłoniakiem Hodgkina.

8 kwietnia br. o godzinie 9.30 rozpoczął się turniej. Do walki o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie stanęło 8 drużyn, które rozgrywały mecze na trzech pełnowymiarowych boiskach. Były to mecze dwusetowe do 25 punktów. W przypadku remisu rozgrywany był trzeci mecz do 15 punktów. Zwycięska drużyna musiała uzyskać dwupunktową przewagę.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a cel szczytny, bowiem całkowity dochód ze sprzedaży losów, a także aukcji koszulek z autografem siatkarki Izabeli Bełcik i Klaudii Kaczorowskiej przygotowanych specjalnie na tę imprezę sprawił, że na leczenie Weroniki Figlarz zebrano 4300 zł.

Po podsumowaniu wyniki, przedstawiały się następująco:

I miejsce – drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

II miejsce – drużyna Urzędu Miasta i Gminy Trzcianka

III miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

IV miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Turku

V miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

VI miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie

VII miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Pobiedziskach

VIII miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

Wszyscy siatkarze - w zależności od zajętej pozycji - otrzymali puchary, medale oraz cenne upominki.

Spośród uczestników turnieju wybrano najlepszego zawodnika, którym został Roman Plich z KWP Poznań. Najlepszym libero okazał się Karol Suleja z KPP Turek, a najlepszym rozgrywającym Tomasz Andrzejewski z KWP Poznań. MVP turnieju wybrano Łukasza Chojnackiego z drużyny Urzędu Miasta w Trzciance.

Gratulujemy zwycięzcom, a Weronice życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !

Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc Weronice w walce z chorobą, zapraszamy do udziału w licytacji na Facebook.com /Gramy z Sercem. Przygotowaliśmy koszulki z autografami naszej siatkarskiej reprezentacji oraz gwiazd muzyki disco polo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w turnieju, Panu Marcinowi Filodzie – Wójtowi Gminy Lubasz, dyrekcji Gimnazjum w Lubaszu, Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie, władzom Urzędu Miasta i Gminy Trzcianka, Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat, sędziom, Panu Dorianowi Jaroszowi, uczennicom z ,,Edukacji Lubasz” oraz wszystkim współorganizatorom, bez których pomocy nie moglibyśmy zorganizować mistrzostw w pełni.

Karolina Górzna-Kustra/ RKG

Praca w Policji