KWP - Policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii

Data publikacji 14.04.2017

Policjantki z Zespołu do spraw negocjacji policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wzięły udział w działaniach na terenie Piły. 33-letni mężczyzna wszedł na parapet okna na klatce schodowej jednego z wieżowców i groził, że wyskoczy. Kilkugodzinne rozmowy zakończyły się uratowaniem desperata.

7 kwietnia br. policyjni negocjatorzy zostali wezwani do mężczyzny, który na jednym z osiedli w Pile siedział na zewnętrznym parapecie okiennym klatki schodowej i groził, że wyskoczy. Na miejsce zdarzenia w trybie pilnym przyjechało 2 negocjatorów z Komendy Powiatowej w Czarnkowie i Piły oraz psycholog policyjny. W działania były także zaangażowane pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

Desperat znajdował się na 9 piętrze budynku, zagrożenie dla jego życia i zdrowia było realne. Negocjatorzy nawiązali kontakt z mężczyzną i poprzez rozmowę próbowali go uspokoić. Podczas kilkugodzinnych rozmów 33-latek nie chciał wyjaśnić przyczyn swojego zachowania, nie potrafił podać konkretnych powodów dla których znalazł się w tej sytuacji. Jedna z policyjnych negocjatorek podczas rozmowy wykorzystała moment, w którym mężczyzna zaczął tracić równowagę i błyskawicznie wciągnęła go do klatki schodowej. Następnie trafił on pod opiekę lekarza.

Maciej Święcichowski

Praca w Policji