Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Słupca - Postawa nastolatka godna naśladowania - podziękowania za oddanie znalezionego portfela

Data publikacji 13.04.2017

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy wraz z Wójtem Gminy Strzałkowo gratulował dziś dwunastolatkowi ze Strzałkowa, który wykazał się postawą godną naśladowania. Chłopak przyniósł do posterunku policji znaleziony na ulicy portfel z zawartością sporej gotówki i dokumentów.

Opisywana sytuacja miała miejsce rankiem 11 kwietnia br., kiedy 12-letni Arek Zamiatała szedł do szkoły. Zauważył wówczas leżący na jezdni męski portfel. Były w nim różne dokumenty i ponad 1000 zł . Bez chwili zwłoki postanowił zawieźć zgubę do Posterunku Policji w Strzałkowie.

Kiedy strzałkowianin, który utracił portfel, stracił już nadzieję, że uda się go odzyskać, został bardzo mile zaskoczony. Otrzymał informację, że zguba jest do odebrania u miejscowych mundurowych.

Policjanci oraz włodarz gminy Strzałkowo postanowili wyróżnić godną naśladowania postawę nastolatka. W siedzibie strzałkowskiego posterunku chłopak otrzymał specjalne podziękowania i podarunki od mł.insp. Jana Rabieja, wójta Dariusza Grzywińskiego oraz właściciela portfela.

Bohater zdarzenia onieśmielony całą sytuacją, skromnie się uśmiechał i podkreślił, że nawet przez moment nie pomyślał, że mógłby postąpić inaczej. Dumy z postawy swojego syna nie krył jego ojciec, który był obecny podczas tej niezwykłej i bardzo miłej uroczystości.

Marlena Kukawka/ RKG

Praca w Policji