Jarocin - MotoSerce po raz IX z Policją - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jarocin - MotoSerce po raz IX z Policją

Data publikacji 10.04.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jarocinie włączyli się w Ogólnopolską Akcję Krwiodawstwa „MotoSerce”. Odbyła się ona już po raz dziewiąty. Kampania miała na celu propagowanie idei krwiodawstwa. Organizowana była z myślą o poprawie bezpieczeństwa najmłodszych.

9 kwietnia br. jarociński rynek zapełnił się fanami dwóch i czterech kółek. Akcja rozpoczęła się paradą około 200 motocykli oraz zabytkowych samochodów i ciągników rolniczych, która w asyście policyjnych radiowozów przejechała ulicami Jarocina, Zakrzewa i Goliny. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć wystawę motocykli, pokaz ratownictwa medycznego oraz pokaz ratowania ofiar wypadku samochodowego. Inicjatorem imprezy organizowanej przy udziale jarocińskiej Policji są motocykliści Ziemi Jarocińskiej zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Born To Ride".

Głównym punktem akcji, jak mówi hasło kampanii „MotoSerce - Motocykliści Dzieciom”, była zbiórka krwi. Jak co roku, oddano bardzo dużą ilość tego bezcennego leku. Honorowymi dawcami zdecydowało się być kilkadziesiąt osób. Wśród honorowych dawców znaleźli się także policjanci z jarocińskiej komendy.

Jedną z atrakcji kampanii była próba jazdy na rowerze. Uczestnicy zadania musieli wykonać wyznaczoną trasę jadąc w alkogoglach. Startujący w konkursie mogli się przekonać, jak bardzo utrudnione jest kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości.

Początek sezonu motorowego zainaugurowany na jarocińskim rynku był dla policjantów z jarocińskiej drogówki okazją do przeprowadzenia działań „Bezpieczny bo widoczny”. Podczas festynu policjanci rozdali dzieciom odblaskowe zawieszki, ufundowane w ramach współpracy przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Elementy odblaskowe w postaci kamizelek z rąk policjantów odebrali także motocykliści. Odblaski mają zapewnić najmłodszym oraz wielbicielom motocykli ich widoczność podczas poruszania się po drogach po zmroku tak, by byli widoczni dla innych użytkowników dróg.

Pomimo, że co roku mieszkańcy Jarocina oddają coraz więcej krwi, chodzi przede wszystkim o to, by coraz mniej dzieci musiało z niej korzystać w wyniku wypadków drogowych.

Agnieszka Zaworska/ RKG

Praca w Policji