Szamotuły - Działania profilaktyczne na festynie dla dzieci - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szamotuły - Działania profilaktyczne na festynie dla dzieci

Data publikacji 06.04.2017

Policjanci z Szamotuł prowadzili działania profilaktyczne w trakcie „Baby targu”, który organizowany był przez fundację Varietae oraz Tajną Grupę Kobiet. W akcji brał udział Sierżant Pyrek.

1 kwietnia br. w Szamotułach odbyła się VI edycja "Baby Targu", której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w życiu codziennym. To cykliczne wydarzenie zorganizowane było przez fundację Varietae, Tajną Grupę Kobiet, lokalnych przedsiębiorców oraz wolontariuszy.

Do współtworzenia imprezy zaproszone zostały również służby mundurowe. Pogadanki dotyczące bezpieczeństwa przeprowadzili m.in. ratownicy medyczni oraz strażacy. Wstęp na imprezę był darmowy, więc przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

W profilaktycznych działaniach nie zabrakło również Policji. Policjantki z szamotulskiej komendy przygotowały stoisko profilaktyczne dla dzieci oraz dorosłych. Dorośli mogli skorzystać z poradników dla rodziców dotyczących tematyki narkotyków i dopalaczy, seniorzy mogli otrzymać poradniki dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. Dzieci, w nagrodę za obrazki dotyczące bezpieczeństwa otrzymywały upominki mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa: odblaski, kamizelki odblaskowe, elementarze dotyczące bezpieczeństwa na drodze lub elementarze sierżanta Pyrka.

Podczas imprezy nie zabrakło również maskotki Wielkopolskiej Policji- Sierżanta Pyrka. Jednym z punktów profilaktycznych działań Policji było spotkanie z Pyrkiem oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze oraz na temat zasad wzywania pomocy. Uczestnicy pogadanki otrzymali kamizelki odblaskowe.

Na zakończenie dzieci biorące udział w spotkaniu mogły obejrzeć policyjny radiowóz.

Sandra Chuda/ RKG

Praca w Policji